Ana Sayfa » KONAKLAMA » Uzungöl Restoranları
uzungöl restoran
uzungöl restoran resmi

Uzungöl Restoranları

Doğa harikası olan uzungölde doğal güzelliğin ve konaklamanın yanı sıra merak ettiğiniz birde yeme içme ihtiyacını karşılayabileceğiniz en güzel ve kaliteli restoranlarından sizlere bahsedeceğim.

Uzungöl Restaurantları

Uzungöl de son zamanlarda oldukça fazla yeni restoranlar açıldı bu restoranlar genellikle balık restoranları olmakla birlikte diğer yöresel yemekleri de buralarda bulabilirsiniz. Uzungöl deki restoranlar sürekli sağlık bakanlığı tarafından teftiş edilmektedir bu restoranlar tamamen taze üyünler satmaktadır balığı canlı olarak yakalayıp sizlere öyle servis yapıyorlar. Söylediğim gibi uzungöl restoranları genelde alabalık restoranı olarak bilinmektedirler çünkü uzungölün alabalığı oldukça meşhurdur. Helede uzungölde o alabalığı tadarsan yemede yanında yat derlerya aynı oşekil birşey.

Uzungöl restoranlarında tamamen yerli halk çalışmaktadır bu restoranlarda gönül rahatlığı ile alabalıkları ve diğer yöresel yemekleri tüketebilirsiniz. Uzungöl de yeme içmenin yanı sıra sadece oturup manzaraya karşı çay keyfi ve sohbet edebileceğiniz kafelerde mevcuttur bu kafelerde ahşap yapılardan oluşmaktadır. Üstelik gölün etrafında olduğu gibi uzungölün yüksek tepelerinde de kafeler bulunmaktadır. Buralardan uzungölün değişik manzaralarını izleyebilirsiniz. Uzungöl kafelerinin yanı sıra da uzungölde canlı müzik keyfiyle eğlenebileceğiniz eğlence mekanlarıda bulunmaktadır bu mekanlarda tamamen ahşap yapılardan oluşmaktadır buralarda yöresel sanatçıların müzikleri eşliğinde yemeğinizi yiyebilir arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz. Fakat bu canlı müzikli restoranlar tursitlere yaz aylarında hizmet vermektedir kış aylarında böyle eğlence mekanı bulmak zordur kış aylarında sadece restoranlar ve kafeler açıktır buralarda da genelde günlük gelen turistler bulunmaktadır.

Evet arkadaşlar sizlere uzungöl restoranları hakkında size bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Uzungöl hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz.

 

Check Also

Zigana Dağı Geçidi Nerede, Nasıl Gidilir? Zigana Kayak Merkezi Tanıtımı

Şuraya Atla Zigana Dağı Özellikleri nelerdir?Zigana Geçidi  Nerede, Nasıl Gidilir?Yeni Zigana Geçidi  Nerede, Nasıl Gidilir?Zigana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir