uzungöl resmi
uzungöl

Uzungöl

Uzungöl: Türkiyenin Doğu Karadeniz bölgesinde bulunun oldukça enteresan güzelliklere sahip tamamen doğal bir oluşumdur.Uzungöl bügün türkiyede en önde gelen turizm bölgelerinden birtanesidir. Uzungöl Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı bir bölgedir tamamen yeşil çam ormanlarıyla donatılmış ortasında koca bir göl bulunan adeta cennetten bir köşedir.

Uzungöl konum olarak muhteşem bir konuma sahiptir. Uzungöl bir yılda on binlerce turisti ağırlamaktadır. Bu turistleri ağırlamak için gün geçmiyor ki yeni bir otel yada restaurant açılmasın bu otel ve restaurantlar hem kalite bakımından hemde doğallık ve görsellik açısından birbiri ile yarışmaktadır. Uzungöldeki  yapılar tamamen ahşap yapılar olmakla birlikte en lüks otellerde bulunan imkanları da burada bulmak mümkündür. Buralardaki çalışanlar gelen misafirlere oldukça iyi davranmakta ve çok iyi bir şekilde ağırlamaktadır. Bu lüks uzungöl otellerin yanı sıra köy evlerinde de kalmak mümkündür. Bu köy evleri Uzungöldeki yerlilere aittir evlerinin bir bölümlerini düşük ücretlerle gelen misafirlere açmaktadır. Uzungölde köy kahvaltısı yapmak mümkündür tamamen yerli halkın üretimi olan kahvaltı çeşitleri gelen misafirlere harika bir damak tadının yanı sıra sağlık saçmaktadır. Öyleki bir kez kahvaltı yapan mutlak ikinci kahvaltıyı da yapmaktadır. Uzungölün en önemli nesnelerinden birisi olan alabalıktan sizlere bahsetmek istiyorum. Alabalık tamamen uzungöl‘e ait nefis bir tatdır alabalığın ana vatanı olarakta bilinen uzungöl oldukça fazla alabalık tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Uzungol‘ü ziyaret edip mutlaka o tereyağın da pişmiş alabalığı tatmanızı tavsiye ederim. Uzungöl‘ü ziyaret edip uzungöle has bir hediyelik eşya almayı da unutmayınız uzungöl‘e has binlerce çeşit arasından kendinize yada hediye almak istediğiniz kişiye harika bir hediyelik eşya seçebilirsiniz. Uzungöl de nefis doğa eşliğinde tatilin yanı sıra yapabileceğiniz aktiviteler de vardır bunlar bisiklet ve atv motor turlarının yanı sıra uzungölde helikopter turu da yapmanız mümkündür. Bisiklet ve atv olarak kiralama yöntemiyle bir saat ve gün boyu bisikleti kiralamanız mümkündür üstelik herhangi bir sözleleşmeye de gerek kalmadan kolaylıkla bisiklet kiralayabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sizlere elimden geldiğince doğa harikası uzungölümüzü tanıtmaya çalıştım.Uzungöl hakkında her türlü bilgi için ve uzungöl turları için bizi takip edebilirsiniz.

 

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir