uzungölde etkinlik
uzungölde-neler-yaparım

Uzungöl’de Neler Yapabilirim

Doğa harikası olan uzungölümüz de yapılacak birçok aktivite vardır sizlere bu aktivitelerden bahsedeceğim.Uzungöl’de ilk olarak muhteşem temiz hava eşliğinde güzel bir bisiklet kiralayıp onunla uzungöl’ü gün boyu turlayabilirsiniz.Hemen hemen her köşede bisikletçiler vardır bu yüzden bisiklet kiralamanız oldukça basittir orada her çeşit bisikleti bulmanız da mümkündür.

Son zamanlarda çok dikkat çeken bir aktivite uzungöl ziyeretçilerine sunuldu bu aktivitemiz uzungölü kuş bakışı seyretmek isteyenler için bulunmaz bir  fırsattır evet uzungölde helikopter turu arkadaşlar soz zamanlarda oldukça rabet görmüş bir aktivite modelidir. Özellikle yabancı turistler helikopter turuna oldukça fazla ilgi göstermektedir. Bunlara ek olarak uzungölümüzde çocuklar için oyun parkı da mevcuttur burada yaz aylarında lunapark olarak kurulmaktadır. Çocuklarınız orada güvenle eğlenirken sizlerede muhteşem doğa harikasını fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Yine bunlara ek olarak yeme içme olarak uzungölde o nefis alabalıklardan yiyebilir bunun yanında da diğer karadeniz yemeklerinide tadabilirsiniz. Akşamları canlı yöresel müzik eşliğinde eşiniz dostunuzla eğlenmenizde mümkündür uzungölde bir kaç restaurant canlı müzik eşliğinde sizlere yemek yeme keyfini sunmaktadır.Yine bunlara ek olarak fotoğrafçılara veya hobi olarak fotoğrafçılık yapanlar için uzungöl bulunmaz bir yerdir orada oldukça manzara fotoğrafı yakalayabilir arşivlerinize oldukça güzel fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sizlere bir doğa harikası olan uzungölümüzde  yapabileceğiniz aktivitelerden bahsettim umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.Uzungöl hakkında daha fazla bilgi için bizi takip ediniz.

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

6 Yorumlar

  1. Avatar

    bende uzungöle gidip bisiklet kiralamayı düşünüyorum çok harika bir fikir temiz havada bisiklet turu

  2. Avatar

    vay be uzungölde helikopter turuda varmış çok güzel olsa gerek denemek lazım yaz sezzonunda uzungöle gitmeyi düşünüyorum elinize sağlık

  3. Avatar

    İki kişilik bisiklet var mı acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir