uzungöle nasıl gidilir
uzungöl-nasıl-gidilir

Uzungöl’e Nasıl Giderim?

Doğa harikası olan uzungölümüze ulaşım oldukça basittir ve seçenek çoktur.İlk olarak sizlere trabzondan uzungöle nasıl gidilir sorusunu yanıtlayayım. Trabzondan uzungöle belli saat aralıklarıyla kalkan çaykara tur otobüsleri vardır bu otobüsleri kullanarak uzungöle direk olarak gidebilirsiniz.

Çaykara turun dışında oflular dolmuşlarına binip Of kalyon mevkiinden inip tekrardan çaykara tur otobüslerine binip uzungöle ulaşabilirsiniz. Başka bir alternatif olarakta Trabzon hava alanından veya trabzon otogarından taksiyle uzungöle her saatde ulaşmanız mümkündür.Sizlere  trabzon tarafından uzungöle ulaşım seçeneklerini anlattım şimdide rize artvin tarafından nasıl ulaşabileceğinizi anlatayım. Rize ve Artvin tarafından direkt olarak uzungöle sefer yapan dolmuş veya otobüs yoktur fakat belli günlerde rize merkezden hareket eden özel tur firmalarının seferleri vardır bunları takip edebilir veya şimdi anlatacağım şekilde uzungöle ulaşabilirsiniz. Evet tur firmalarını es geçtiyseniz ilk olarak rize için söylüyorum rize-of dolmuşlarına binip trabzonun of ilçesine gelmelisiniz daha sonra of  çaykara otoyoluna çıkıp gelen çaykara tur otobüslerine binmelisiniz. Bu şekilde rize tarafından uzungöle ulaşabilirsiniz. Artvinden uzungöle nasıl gidilir sorusunuda yanıtlayalım ilk olarak artvin trabzon seferi yapan otobüslere binmelisiniz daha sonra trabzon -of mevkiinden inip çaykara of otoyoluna çıkmalısınız burada beklerken gelen çaykara tur otobüslerine binip uzungöle bu şekilde ulaşmanız mümkündür. Tabi bunlara ek olarakta rize veya artvinde istediğiniz her saatde taksiyle uzungöle ulaşmanız mümkündür. Durumu müsait olan turistlerimizin bu şeklide daha kolay ulaşacağını anlatmakta fayda vardır.

Evet arkadaşlar uzungöle ulaşım için çaykara tur otobüsleri direkt olarak uzungöle sefer yapmaktarırlar.Çaykara tur otobüs saatlerini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Evet arkadaşlar sizlere trabzon rize ve artvinden uzungöle nasıl gidilir sorusunu yanıtlamaya çalıştım umarım sizlere yardımcı olmuşumdur. Uzungöl hakkında daha detaylı bilgi için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

12 Yorumlar

 1. Avatar

  Çok güzel anlatım olmuş elinize sağlık en kısa zamanda uzungole gitmeyi düşünüyorum

 2. Avatar

  Bende uzungöle gidicem tatilimi orada geçirmek istiyorum çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim.

 3. Avatar

  selamlar uzungöle tatile çıkmayı düşünüyodum çok iyi oldu bu bütün aradığım bilgileri bu sitede buldum çok sağolun

 4. Avatar

  uzungöle balayına gitmek istiyordum balımı orda yapmaya karar verdim çok açıklayıcı olmuş elinize sağlık

 5. Avatar

  bende uzungöle gidicektim çok faydalı oldu bu site burada herşey anlatılıyor çok sağolun

  • uzungoltur.net

   teşekkürler fahri bey elimizden geldince sizlere anlatmaya çalıştık sorularınızı yorum şeklinde sormanız mümkündür.

 6. Avatar

  Çok açıklayıcı olmuş aradığım bütün bilgiler burada elinize sağlık bu yaz aylarında uzunglü ziyaret etmeyi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir