Uzungöl’e Nasıl Giderim?

uzungöle nasıl gidilir
uzungöl-nasıl-gidilir

Doğa harikası olan uzungölümüze ulaşım oldukça basittir ve seçenek çoktur.İlk olarak sizlere trabzondan uzungöle nasıl gidilir sorusunu yanıtlayayım. Trabzondan uzungöle belli saat aralıklarıyla kalkan çaykara tur otobüsleri vardır bu otobüsleri kullanarak uzungöle direk olarak gidebilirsiniz.

Çaykara turun dışında oflular dolmuşlarına binip Of kalyon mevkiinden inip tekrardan çaykara tur otobüslerine binip uzungöle ulaşabilirsiniz. Başka bir alternatif olarakta Trabzon hava alanından veya trabzon otogarından taksiyle uzungöle her saatde ulaşmanız mümkündür.Sizlere  trabzon tarafından uzungöle ulaşım seçeneklerini anlattım şimdide rize artvin tarafından nasıl ulaşabileceğinizi anlatayım. Rize ve Artvin tarafından direkt olarak uzungöle sefer yapan dolmuş veya otobüs yoktur fakat belli günlerde rize merkezden hareket eden özel tur firmalarının seferleri vardır bunları takip edebilir veya şimdi anlatacağım şekilde uzungöle ulaşabilirsiniz. Evet tur firmalarını es geçtiyseniz ilk olarak rize için söylüyorum rize-of dolmuşlarına binip trabzonun of ilçesine gelmelisiniz daha sonra of  çaykara otoyoluna çıkıp gelen çaykara tur otobüslerine binmelisiniz. Bu şekilde rize tarafından uzungöle ulaşabilirsiniz. Artvinden uzungöle nasıl gidilir sorusunuda yanıtlayalım ilk olarak artvin trabzon seferi yapan otobüslere binmelisiniz daha sonra trabzon -of mevkiinden inip çaykara of otoyoluna çıkmalısınız burada beklerken gelen çaykara tur otobüslerine binip uzungöle bu şekilde ulaşmanız mümkündür. Tabi bunlara ek olarakta rize veya artvinde istediğiniz her saatde taksiyle uzungöle ulaşmanız mümkündür. Durumu müsait olan turistlerimizin bu şeklide daha kolay ulaşacağını anlatmakta fayda vardır.

Evet arkadaşlar uzungöle ulaşım için çaykara tur otobüsleri direkt olarak uzungöle sefer yapmaktarırlar.Çaykara tur otobüs saatlerini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Evet arkadaşlar sizlere trabzon rize ve artvinden uzungöle nasıl gidilir sorusunu yanıtlamaya çalıştım umarım sizlere yardımcı olmuşumdur. Uzungöl hakkında daha detaylı bilgi için bizi takip etmeyi unutmayınız.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

12 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*