Uzungölün son hali
Uzungölün son hali

Uzungöle Nasıl Gidilir ?

Uzungöle nasıl ulaşırım sorusunu sizlere kısaca yanıtlayacağım. İlk olarak uzungöl trabzonun çaykara ilçesinde bağlı bir turizm bölgesidir. Uzungölün trabzona uzaklığı 99 km dir. Şimdi ben sizlere uzungöle trabzon ve rize bölgelerinden nasıl ulaşacağınızı anlatacağım.

İlk olrak sizlere uzungöle trabzon tarafından nasıl ulaşacağınızı anlatayım ilk olarak trabzon dolmuş duraklarından (çömlekçi) denilen bölgeden kalkan çaykara tur otobüsleri belli saat aralıklarıyla trabzondan direkt olarak kalkmaktadır.Uzungöle trabzon tarafından gitmek için en ideal yol budur. İlla trabzon merkezden değil yol üzerindeki ilçelerdende çaykara tur firmasını arayıp yerinizi ayırttıktan sonra binmeniz mümkündür. Yerinizi ayırtmaz iseniz bu dolmuşlarda yer bulamazsınız. İkinci bir yöntem olarakta trabzon merkez ve diğer ilçelerden trabzonun of ilçesine gelip oradan çaykara yolu uzerinde herhangi bir noktada bekleyip gelen çaykara otobüslerine binip o şekilde çaykaraya gidip oradanda uzungöle ulaşabilirsiniz. Çaykara tur otobüs saatlerini için tıklayınız. Evet değerli okurlar birde rize ve artvin tarafından uzungöle nasıl giderim sorunu yanıtlayalım. Rize ve artvin tarafından uzungölü ziyaret edecekler ilk olarak trabzonun of ilçesine ulaşmalıdır. Ofa geldikten sonra çaykara of yolu üzerinde bulunan duraklardan birinde çaykara tur otobüslerini beklemelidir çaykara tur otobüsleri direk uzungöle giden de vardır çaykaraya gidende artık şansınıza kalmış bir durum eğer direk gideni bulamazssanızda üzülmeyin çaykaradan kısa aralıkalarla uzungöle otobüsler kalkmaktadır.

Evet arkadaşlar sizlere uzungöle nasıl gidilir sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Uzungöl hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz her türlü bilgi için bizi takip ediniz.

Uzungöl-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme-Otel Fiyatları-Neler Yapılır-Hakkında Bilgi-Yol Tarifi

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

3 Yorumlar

 1. Avatar

  Uzungölde araç kiralama yeri varmı acaba? otellerde yeme içme fiyatları pahalımı bir hafta kalmayı planlıyorum

  • uzungoltur.net

   Uzungölde araç kiralama yok fakat trabzon merkezden veya of ilçesinden kiralamanız mümkündür Araç kiralama firmaları çok kısa süre içerisinde eklenecektir. Uzungöl hakkında otel fiyatları ve diğer öğrenmek istediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi gezebilirsiniz.

  • uzungoltur.net

   uzungölde araç kiraamanız mümkün değil fakat trabzon ve of ilçesinden kkiralayabilirsinniz. ortalama 500 tele yeme içme dahil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir