Uzungölün son hali
Uzungölün son hali

Uzungöl’e Ne Zaman Gidilir?

Trabzon Çaykarada bulunan bir doğal güzellik olan uzungöl’e ne zaman gitmeliyiz sorusunu sizler için yanıtlayacağım. Uzungöl aslında bütün yıl boyu ziyaretçi almaktadır. Uzungöl yaz aylarında başka bir güzel kış aylarında başka bir güzelliğe sahiptir fakat en çok ziyaretçiyi yaz aylarında almaktadır.

Kış aylarında genelde az sayıda ziyaretçi uzungölü ziyaret etmektedir. Gelen misafirler genelde avrupadan gelen turistlerdir. Tabiki bunun yanında kışın sessizlik ve doğa güzelliği arayan yerli turistlerimizde kış aylarında uzungölü ziyaret etmektedir. Yaz aylarında uzungölü ziyaret eden turistler genelde arap dünyasından gelen turistlerdir. yaz aylarında uzungöle adeta akın ediyor arap turistler. Kış aylarında da arap turistlere rastlamanız mümkündür. Gelelim uzungöle ne zaman gitmeliyiz sorusuna uzungöle aradığınız ortama göre yazın veya kışın gitme seçeneğiniz vardır kış aylarında uzungöl çok sessiz ve her zaman olduğu gibi yemyeşildir yaz aylarında da olduğu gibi restoranlar kafeler açıktır gün içinde gelen günü birlik turistler vardır fakat yaz ayları kadar kalabalık yoktur.Yaz aylarında ise uzungöl tıka basa doluyor yurumek bile neredeyse zor hale geliyor birde yaz aylarında konaklamayı düşünen arkadaşların kış ayından yerlerini ayırması gerekmektedir aksi halde uzungölde konaklamak hayal gibi olabilir. Bu nedenle önceden önlemimizi almalıyız şimdi ben sizlere uzungölün yaz ayları ve kış aylarındaki durumlarını anlatrım umarım bir tercih yapmanıza yardımcı olabilmişimdir. Uzungöle gelmeye karar verdiyseniz ve yerinizi ayırtmak sitiyorsanız konaklama kategorimizden otellerin iletişim adresine ulaşabilirsiniz.

Uzungöl-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme-Otel Fiyatları-Neler Yapılır-Hakkında Bilgi-Yol Tarifi

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

11 Yorumlar

 1. Avatar

  Süper manzara bu yaz mutalaka gezicem orayı

  • uzungoltur.net

   bekleriz rahmi bey

  • uzungoltur.net

   buyurun gelin 🙂

  • Avatar

   arkadaslar, anne tarafindan bbroaay’li olarak, yukarda yazilanlar hakkinda;-kirlilik konusunda maalesef cahillik nedeni ile dikkat edilmiyor-isletme konusunda ise isletmeyi kiralayanlar sadece lokanta dan gelir elde ettikleri icin diger cevre belediyeye kaliyor, belidiyede cok fazla ilgi alaka olmadigi icin ( tanitim maalesef yok) ne kadr kofte o kadar ekmek olmasi nedeni ile masraf etmiyor.-kalmak icin cok guzeldir.-kesinlikle golde yuzmeye kalkmayin, su yuzeyinin 50/100cm altı cok soguktur, bilmeyenler maaelesef olum tehlikesi ile karsılasır (koy halkindan da defalarca bogulan gencler var)-tavsiye olarak, araba ile gidilirse koyun 3 adet yaylasi var ( golun devamindan cikiliyor) kesinlikle tavsiye ediyorum-yore halki gayet cana yakin ve yardimcidir.-guvenlik konusunda hic bir sekilde korkunuz olmasin, kimse yan gozle bakamaz, rahat olun.

 2. Avatar

  Şubat 1 gibi balayi na gelmeyi düşünüyoruz giresundan yollar açık olur mu yer ayırma işlemi için tel numarasi var mı ve Trabzondan nasıl gelinir.

  • uzungoltur.net

   MErhabalar ali bey uzungöl yolları sürekli olarak açıktır kapanma gibi durum söz konusu değildir en fazla bir saat ara ile yollar tuzlanıp açılır uzungöl otelleri diye googleda aratmanız sonucunda oteller ile iletişime geçebilirsiniz. Dolmuşla gelecekseniz trabzon çömlekçiden çaykaratur arabalarına binip direk olarak uzungöle gelebilirsiniz.

 3. Avatar

  Bu Ağustos da balayına gelecem inşallah

 4. Avatar

  3 çocuklu bi aile için (7 yaş ve 3 er yaş) kışın gelmek istiyorum ancak nasıl olur bilemiyorum kışın gelmek 15 tatil de….
  Sizleri selamlıyorum iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir