Ukrayna gezisi
Ukrayna gezisi

Vizesiz Ukrayna Gezisi-Gezilecek Yerler-Konaklama Ücretleri-Yeme İçme-Bilet Fiyatları

Son olarak ülkemizle yaptığı anlaşmalar sonucunda karşılıklı olarak vizeyi kaldıran ülke olan Ukrayna gezisi hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.İlk olarak Ukrayna ya vizesiz girilebilmektedir. Fakat burada en önemli detay ise giriş için yeni tip kimliğiniz olması gerekmektedir. Eğer bir Ukrayna gezisi düşünüyorsanız şimdiden kimliğinizi değiştiriniz.  Ukrayna da bir çok gezebileceğiniz şehirler olduğu gibi en önemli gezilecek yerler şu şekildedir:

Kiev:  Özgürlük Meydanı, Aziz Sofya Katedrali, Golden Gate, Kiev Müzesi ve II. Dünya Savaşı Müzesini gezebilirsiniz.

Lviv: Rynok, Brewery Müzesi , Zygmunt Gorogolevski , Opera Binası , Potocki Sarayı, Eski Şehir , Dormition Katedrali, Lychakiv Mezarlığı ve Lviv Ermeni Katedrali

Kharkiv: Özgürlük Meydanı, Kharkiv’de Sanat Müzesi,  Kozmos Müzesi , Annunciation Katedrali, Uspensky Katedrali, Pokrovsky Manastırı ve Kharkiv Hayvanat Bahçesi’ni de içinde barındıran Shevchenko Parkı

Lutsk: Lubart’ın Kalesi, Holy Trinity Katedrali, St Peter and Paul Katedrali , Lutheran Kilisesi  Heykel Evi, Lutsk Sanat Müzesi, Volin Etnografya Müzesi ve Çan Müzesi gezilecek yerler arasındadır.

Ukrayna gezisinde dikkat etmeniz gereken hususlar 

  • Buradan gitmeden önce TL ile değilde USD ile gitmenizi öneririm orada USD bozdurmak daha kolay.
  • Telefonunuzu kullanabilmeniz için ya GSM şirketin paketlerini öğrenin ve yurt dışına telefonunuzu açın yada oradan tek kullanımlık bir kart alabilirsiniz.
  • En önemli hususlardan olan yeme içme ise ilk olarak aldığınız su markası Marşinska olsun diğerleri bizim bildiğimiz soda olarak geçiyor. Yeme içme olarak en kolay ve basit olması açısından Tavuk döneri tercih edebilirsiniz.
  • Konaklama yerinizde mutlaka Wİ-Fİ olmasına dikkat ediniz.
  • Taksi kullanacak olan arkadaşların ise dolandırılmamak için  Uklon, Uber, Airbnb ve Dobovo uygulamaları kesinlikle kullanmanızı öneririm.

Konaklama Ücretleri-Yeme İçme Fiyatları ve Bilet Fiyatları

Konaklama Ücretleri: Yaz dönemlerinde kalite ve büyüklüğe göre 200 TL ile 1500 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Yeme içme fiyatları ise: ortalama olarak 15 TL ile 50 TL arasında rahatlıkla karnınızı doyurabilirsiniz. Sizin tercihlerinize göre bu rakamı dahada düşürebilirsiniz. Bilet Fiyatları: ortalama olarak yaz dönemlerinde 600 TL ile 1500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Değerli tatilciler ülkemizden Ukrayna gezisi yapmayı planlayanlar için onlara ufakta olsa rehberlik amaçlı makalemizi hazırladık. Sormak istedikleriniz yada merak ettikleriniz olursa yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Ukrayna hakkında ve diğer gezilecek yerler ile ilgili tüm detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam ediniz. Herkese iyi tatiller dileriz.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir