Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Vizesiz Ülkeler Listesi 2017-Güncel

Ana Sayfa » GEZİ FİKİRLERİ » Vizesiz Ülkeler Listesi 2017-Güncel

Ülkemiz son yıllarda hem karşılıklı ilişkileri geliştirme, hem de turizmi geliştirme amaçlı bir çok komşu ve farklı kıt’alarda ki ülkeler ile belli görüşmelerden sonra karşılıklı vizesiz seyahati hayata geçirmiştir. Avrupa Kıtası, Afrika Kıtası, Asya Kıtası, Amerika Kıtası gibi kıtalar da vizesiz ziyaret edebileceğin yerlerin arasındadır. 2017 yılı içerisinde yeni eklenen ülkelerde vardır sizlere en son hali ile vizesiz gidilen ülkelerin listesini sunuyorum işte o liste:

Amerika Kıtasında Vizesiz Ülkeler: Arjantin, Bolivya, Bahamalar, Belize, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti (Sınır Kapısında Vize Almak Gerekiyor), Guatemala, El Salvador, Haiti, Ekvator, Kosta Rika, Kolombiya, Honduras, Panama, Nikaragua, Paraguay, Şili, Peru, Uruguay ve Venezuela.

Not: Özellikle birden fazla mevsimde tatil yapmak isteyenler için Amerika Kıtasında ki ülkelere giderek istedikleri gibi tatil yapabilirler.

Avrupa Kıtasında Vizesiz Ülkeler: KKTC, Makedonya, Kosova, Bosna Hersek, Moldova, Ukrayna, Karadağ, Sırbistan, Balerus, Arnavutluk ve Azerbaycan ( Hava alanında Vize Alınması Gerekiyor.)

Not: Avrupa Kıtasında ki ülkeler genellikle ülkemiz ile aynı iklimlere sahip olmakla birlikte ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Daha çok doğa değilde tarihi bir tatil düşünenler için gidilebilir.

Afrika Kıtasında Vizesiz Ülkeler: Tunus, Şeyseller, Tanzanya, Fas, Mauritius, Güney Afrika Cumhuriyeti, Madagaskar, Gambiya ve Bostvana.

Not: Ülkemizde kış ayları yaşandığı dönemde yaz tatili yapmak isteyenlerin gidebilecekleri kıtadır. Kıtada bulunan bir çok ülkede her zaman yaz tatili yapabilirsiniz.

Asya Kıtasında Vizesiz Ülkeler: Ürdün, Tayland, Singapur, Umman (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Tayvan (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Nepal (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Sri Lanka (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Malezya,  Moğolistan, Katar, Kırgızistan, Makao (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Maldivler (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Güney Kore, Hong Hong , Gürcistan, Kamboçya (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Japonya, Ermenistan (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Filipinler, Doğu Timor (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Endonezya (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor), Bahreyn (Sınır Kapısında Vize Alınması Gerekiyor).

Not: Kış dönemlerinde yaz tatili için ve farklı kültür ve farklı yapılar için gidilecek bölgelerden birisidir.

Değerli tatil severler yukarıda sizlere ülkemiz vatandaşlarına tanına haklardan olan vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeleri sıraladım. Kıtalar hakkında küçük bilgiler verdim. Konu hakkında sormak istediklerinizi makalenin alt bölümünde bulunan yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Vizeler hakkında bir değişiklik olması halinde güncelleme yapılacaktır. Gideceğiniz ülke ile detaylı bilgi, konaklama bilgileri ve tatil ile alakalı bütün merak ettikleriniz ve öğrenmek istedikleriniz için bizi takip etmeye devam ediniz.

Vizesiz Ülkeler Listesi 2017-Güncel - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bozcaada Nerede? Nasıl Gidilir? Gezilecek Yerler – Oteller – Vapur Saatleri Gölyazı Köyü Bursa- Gölyazı Köyüne Nasıl Gidilir? St. Hilarion Kalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti Kumbaba Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Sapanca Gölü-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama- Yeme İçme- Oteller İBB Sosyal Tesisler İftar Menüsü-Menü Fiyatları 2017

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----