Yeni Kapı Şehir Parkı-Nerede-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları doğrultusunda ortaya çıkan en önemli parklardan birisi olan yenikapı şehir parkı ihtişamı ve çeşitli güzellikleri ile göz doldurmakta. Avrupa’nın en büyük parklarından birisi olan yenikapı şehir parkı içerisinde deyim yerini bulursa yok yok. İnsanların şehir stresinden dolayı hafta sonları biraz olsun sakinleşmek istemeleri üzerine yenikapı şehir parkı devreye giriyor. Oldukça büyük bir alana sahip olan park hem doğal güzellikleri hemde sporculara sunduğu imkanlardan ötürü oldukça güzel bir parktır. İstanbullular bazen sıkıntı çekse de böyle güzellikler ile bir nebze olsun rahatlıyor ve nefes alıyor. Yenikapı şehir parkı denize sıfır bir konumda kurulmuştur. Bazen buralarda miting gibi çeşitli organizasyonlar da düzenlenmektedir. İstanbul da mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında ilk beşe girebilir diyebiliriz.  İstanbul son yıllarda  doğal yapısı ve Yeşillik bölgeleriyle daha çok dikkat çekiyor. Onlardan biri de Yeni Kapı Şehir Parkı.  Ailenizle Piknik, eğlence ve stres atmak için geleceğiniz ender ve güzide yerlerden gerçekten. Bu tarz bir yerde Kuş cıvıltıları, çocuklar için parklar, yemyeşil ağaçlar ve nefes açıcı bir doğal park.  Fatih ilçesinde bulunan bu bölge, aynı zamanda “ IDO İskelesinin”  çapraz kısmında yer alır.

Ne Zaman Kuruldu:2012 Yılında projeye dökülerek, bitim aşaması ise 2013 yılı oldu. Kısa sürede bu harika yer inşa edilerek, deniz manzarası, doğal tabiat ve  yeşillik arazisiyle beraber ailenizle beraber vakit geçirme açısından son derece ideal bir yer. Yeni Kapı tarafında yer alan, insanların huzur bulmak için geldikleri bir mekan. İstanbul için son derece önem arz etmekte. İlerleyen zamanlarda daha çok proje uygulaması yapılarak, daha ilgi çekici hale geleceği haberler arasında yer almakta.Lafı çok fazla uzatmadan yenikapı şehir parkı ile ilgili ulaşım ve diğer önemli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Yenikapı Şehir Parkına Nasıl Gidilir?

Avrupa’nın en büyük parklarından birisi ve eşsiz güzelliklerin yanı sıra huzur dolu halleri ile ön plana çıkan yenikapı şehir parkına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Yenikapı şehir parkına toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmek isteyenlerin ilk yol olarak emin önüne geldikten sonra kennedy caddesi üzerinden geçen İETT otobüslerini kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirler buna ek olarak fatih metrosunu kullanarak yenikapı durağından indikten sonra şehir parkına yürüyerek ulaşabilirler. Yada yine emin önünden hareket eden deniz otobüslerini kullnarak şehir parkına kolayca ulaşabilirsiniz. Yenikapıya giden İETT otobüsleri: 31-Yenibosna-Yenikapı, 31Y-Toki Ayazma-Yenikapı, 77- Şişli Yenikapı, 30D- Dereboyu Yenikapı, 69A- Mecidiyeköy Yenikapı, 88A Yunusemre Mahallesi Yenikapı, 70KY- Kurtuluş Yenikapı, 70FY- Feriköy Yenikapı, 39D- Yeşilpınar Yenikapı, 46ÇY- Çağlayan Yenikapı

Özel araç ile ulaşım şekilleri: İlk olarak Fatih eminönüne ulaştıktan sonra kennedy caddesine doğru ayrılınız ve kuzeye doğru devam ettikten sonra yenikapı şehirparkına ulaşmış olacaksınız. Cadde üzerinde tabelları da takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyerek yenikapı şehir parkına kolayca ulaşabilirsiniz.

Yenikapı Şehir Parkı, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri ve Yeme İçme

İstanbul’un en güzel parklarından birisi olan yenikapı şehir parkına giriş tamamen ücretsizdir. Böyle bir parka girişin ücretsiz olması da İstanbullular için ayrı bir avantajdır. Ziyaret saatleri konusunda da herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yeme içme hususundan bahsedecek olursak içeride çeşitli restoranlar, kafeteryalar, büfeler ve kafeler bulunmaktadır. Buralar da yeme içme ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Ayrıca güzel bir kahvaltı keyfide yapabilirsiniz.

Evet Değerli tatil severler Avrupa’nın en büyük şehir parklarında birisi olan yenikapı şehir parkı ile ilgili sizlere anlatacaklarım bu kadar idi umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda park ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. İstanbul’un gezilecek yerleri hakkında daha detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Yorumlar vasıtası ile sorularınıza cevap verilecektir. Herkese bol eğlenceli bir gezi dilerim.

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

One comment

  1. Avatar
    Mustafa KARAMAN

    Motokaravanla gece konaklama imkanı mevcutmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir