Yılbaşında Gidilecek En Güzel Yerler

Londra

Yılbaşında Gidilecek En Güzel Yerler

Yeni bir yıla girmeye yaklaştığımız şu zamanlarda, yılbaşı tatili için plan yapanlar için faydalı olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık. Özellikle yılbaşı tatilinde yurtdışında nereye gitsem? Yılbaşında hangi ülkeler ve hangi şehirler daha güzeldir? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Paris’te Romantik Bir Yılbaşı Tatili

Avrupa’da Romantizm’in başkenti olan Paris, sokaklarının sanatçılar tarafından özenle süslendiği, ışıklarla bezenmiş küçük noel pazarlarında harika vakit geçireceğiniz bir yılbaşı eğlencesini size sunuyor. Eyfel Kulesi’nin ve Champs-Elysees Bulvarı’nın etrafında buluşan kalabalıklar içinde yeni yıla girmek sizin için harika bir deneyim olacak!

Özgürlüğün Şehri Amsterdam

Her yıl 5 milyondan fazla kişinin geldiği Amsterdam, kanal boyunca uzanan eşsiz mimarideki binaları, Sanatseverler için Van Gogh Müzesi, ışıklı sokakları ve renkli gece hayatıyla size unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşatabilir. Yılbaşına saatler kalan şehrin her yerinde görkemli havai fişek gösterileri yapılmakta. Dam ve Leidsplein meydanları eğlenen kalabalıklarla dolarken, isteyenler kafe ve barlarda düzenlenen partilerde eğlenerek yılbaşını kutlayabilirler.

Masal Gibi Bir Kent Moskova

Karla kaplı bir şehirde, masal gibi bir yılbaşı sizi bekliyor. Moskova’nın büyülü atmosferinde, havanın soğuk olmasına aldırış etmeden, görkemli bir kalabalık Kızıl Meydan’da toplanmakta ve muhteşem havai fişek gösterileri altında yeni yıla merhaba demekteler.

Kralların Şehri Londra

Bu tarihi şehirde yeni yıla girmek isteyenler, gündüzleri saray ve müzeleri gezebilirler. Muhteşem bir mimari ile sizi karşılayan bu güzelliklerden sonra, Noel için süslenen sokaklarda gezerek, fotoğraflar çekinebilir,  yılbaşı süslemeleri ile süslenmiş dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Thames Nehri çevresinde, Trafalgar Meydanı’nda, Big Ben Saat Kulesi yakınında toplanan binlerce insanla birlikte yılbaşı coşkusunu yaşayabilirsiniz.

Balkanların Güzel Şehri Saraybosna

Bosna-Hersek’in başkenti olan bu şehirde, yollar, köprüler ve caddeler buram buram tarih kokuyor. Harika lezzetlere sahip olan bir mutfak kültürü de sizi bekliyor. Sıcak kanlı insanlarla dolu olan  Saraybosna’ya gittiğinizde muhteşem kahvelerini içmeyi unutmayın, El yapımı eşyalara meraklıysanız bakırcılar çarşısınını gezebilirsiniz. Vizesiz gidilebilen ülkeler arasında olan Bosna-Hersek, Avrupa Birliği’ne girme yolunda olan bir ülke aynı zamanda.

Göz Alıcı Işıltısı ile Newyork

Noel için günler öncesinden hazırlanan bu şehirde, yılbaşı dekorları ile süslenmiş alışveriş merkezleri, caddeler, restoranlar, mağazalar ile baştan çıkaran bir güzelliği yakalayabilirsiniz. Noel döneminde kurulan pazarlarda, bu günlere özgü noel kurabiyelerinden tadabilir ve en güzel ürünlerden satın alabilirsiniz. Modern sanatlara ilgi duyanlar MoMA’yı gezebilirler. New York Times Square Meydanı’nda toplanan yüzbinlerce kişi ile havai fişek gösterileri altında yeni yıla girmenin heyecanını yaşamak ise bambaşka bir keyif gerçekten.

Her Mevsim Güzel bir Şehir: Barselona

Akdeniz ikliminin sıcak havasını insanlarında da görebildiğiniz bu muhteşem şehirde yeni yıla girmek sizin için benzersiz bir deneyim olacak. Rengarenk ışıklarla süslenen Barselona şehrinde yeni yıla girmeye saatler kala Las Ramblas Caddesi’nde toplanan kalabalıklar içinde yeni yıla girmenin coşkusunu yaşayabilir ve daha sonra şehirdeki eğlence mekanlarında sabaha kadar bu gecenin tadını çıkartacak aktiviteler içinde bulunabilirsiniz.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*