Yıldız Parkı Korusu-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti-Kahvaltı Fiyatları

İstanbulumuzun en güzel noktalarından birisi olan Beşiktaş-Ortaköy arasında, toplamda  46 Hektarlık bir arazi içerisine kurulan bu Yıldız Park Korusu, eski dönemlerden esintileri de sizlere yaşatır. Ayrıca günümüzde İstanbul da en çok ziyaret edilen noktalardan birisi haline gelmiştir. Şehrin sıkıntılarından stresinden kaçmak isteyenler genelde hafta sonları korulara akın etmektedir. Biraz olsun bu güzel şehrimizin kalabalıkları ve stresli halleri hafta sonları şehirde bulunan koru, park ve bahçeler sayesinde azalmaktadır. İşte tam bu noktada bu korulardan en güzellerinden birisi olan Yıldız parkı korusu genelde bütün İstanbullular tarafından bilinmektedir ve oldukça güzel ve sakin halleri temiz havası ile ön plana çıkmaktadır. Korunun içerisinde birbirinden farklı imkanlar vardır bunlardan en önemlileri koruda bulunan restoran ve yakalayanlardır. Özellikle insanlar Yıldız parkı korusuna kahvaltı yapmaya gitmektedir. Yıldız parkı korusu bazı önemli eserlere de konu olmuş bir yerdir. O eserler şu şekildedir. “Pan’ın” Boğaziçin de çaldığı o eşsiz “Fülüt’ün” burada çalındığı da tarih sayfalarında yer alır. “Kanuni Sultan Süleyman” zamanında ilk kalıntıları ortaya çıkmış ve düzenlemeler yapılmış. Sonrasında 1600’lü yılların başında bu Koruya “Kazancıoğlu Bahçesi” adı verilmiştir. Günümüze gelene kadar da değişerek gelmiş.Bahçeye Altın Döküldüğü Söylenir“2. Abdulhamit” zamanında, kazanılan ganimetler burada gösterilir ve Altın dolu bir bahçe oluşurdu. O dönemde var olan ağaçları şimdiye kadar yetişmiş ve tam “ 40 Senelik” ağaç bahçesi halini almıştır. Lafı çok fazla uzatmadan yıldız parkı korusuna ulaşım ve diğer önemli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Yıldız Parkı Korusuna Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en güzel korularından birisi olan ve oldukça fazla ziyarete dilen olan yıldız parkı korusuna en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: İstanbul’un Beşiktaş ilçesine oldukça yakın olan koruya toplu taşıma araçları ile geleceklerin Beşiktaş’dan  geçen bütün araçlara binerek ulaşım sağlayabilirler. Beşiktaş’a geldikten sonra koru yürüme noktasındadır. Beşiktaş’dan geçen otobüsle şu şekildedir: dt2 ortaköy – dereboyu – taksim,  tb2 s.ahmet – çamlıca – s.ahmet , 25e sarıyer – kabataş. 25t sarıyer – taksim, 26 dikilitaş – eminönü – yenikapı, 26a fulya mah. – eminönü,  26b gayrettepe – eminönü,  26m hilton sitesi – beşiktaş,  27e şirintepe – kabataş,  27se  seyrantepe – kabataş, 29c           tarabyaüstü – kabataş, 29d        ferahevler – kabataş, 30d dereboyu – yenikapı, 40 rumelifeneri – garipçe – taksim,40t istinye dereiçi – taksim,  41e ayazağa köyü – kabataş,  42t bahçeköy – taksim, 43 dikilitaş – taksim,  43r rumelihisarüstü – kabataş, 22re fatih sultan mehmet – kabataş,  52 konaklar mahallesi – kabataş,  58a poligon mah – kabataş,  58n fatih sultan mehmet – kabataş,  58s levazım subay sitesi – kabataş,  58ul ulus mah – kabataş, 62 kağıthane – kabataş, 22 istinye dereiçi – kabataş,  63 kağıthane -çeliktepe – kabataş, 129t üstbostancı – taksim, 559c rumelihisarüstü – taksim, dt1 ortaköy – dereboyu – taksim.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: İlk olarak Beşiktaş’a geldikten sonra Barbaros bulvarına doğru çıkınız bulvarın üzerinde bulunan tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca palanga caddesi üzerinde bulunan diğer giriş kapısını da kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak aşağıda paylaştığım harita üzerinden direk olarak yıldız parkı korusuna yol tarifi isteyebilirsiniz.

Yıldız Parkı Korusu Kahvaltı Fiyatları-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Yıldız parkı korusunda özellikle kahvaltı için gelenler koruyu doldurup taşırmaktadır. Hafta sonları korunun içerisinde hem açık büfe şeklinde hemde klasik kahvaltı şeklinde huzur dolu bu ortam içerisinde kahvaltı yapabilirsiniz. Böyle bir yerde en çok merak edilen sorulardan birisi Kahvaltı fiyatları ne kadar? Kahvaltı fiyatları Malta Köşkünde:  Hafta İçi (9:00-14:00) Klasik Kahvaltı: 25 TL, Hafta Sonu (9:00-13:30) Açık Büfe Kahvaltı : 35 TL. Çadır Köşkünde ise: Hafta İçi (9:00-14:00) Klasik Kahvaltı : 22 TL Hafta Sonu (9:00-13:30) Açık Büfe Kahvaltı : 35 TL’dir. Yıldız parkı korusuna Giriş Ücreti: parka giriş ücretsizdir. Fakat içeride bulunan otoparka araçla geldiyseniz ödeme yapmanız gerekmektedir. Ziyaret Saatleri ise: 24 saat olarak hizmet vermektedir.

Evet Değerli İstanbul hayranı tatilciler bu güzel şehrimiz olan İstanbul da en güzel gezilecek noktalardan birisi olan Yıldız parkı korusu hakkında siz değerli gezi severler bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Makalemizde eksik olan ve sormak istediğiniz sorularınızı makalemizin sonunda yorum olarak sorabilirsiniz. Aşağıda en güzel gezi yerlerinden birisi olan yıldız parkı korusu ile ilgili en güzel görselleri bulabilirsiniz. İstanbul da daha fazla gezilecek yer ve için bizi takip etmeye devam ediniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Herkese bol eğlenceli gezmeler dilerim.

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir